Zobaczstolarka PVC i alu

Smart Slide

Drzwi przesuwne Smart-Slide to nowa generacja w zakresie przesuwnych drzwi tarasowych, które cechują przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne oraz komfort ich obsługi.

Duża szczelność konstrukcji

aluplast_smart_slide_1.jpgDrzwi przesuwne Smart-Slide to nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych, które docelowo mogą być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. To świetne rozwiązanie zarówno pod kątem budownictwa jednorodzinnego, ale również obiektów użyteczności publicznej, gdzie oczekuje się od drzwi tarasowych łatwości ich obsługi i niezawodności. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że Smart-Slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka.

Komfort obsługi

Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę drzwi przesuwnych.
aluplast_smart_slide_4.jpg
aluplast_smart_slide_5.jpg

Stabilność i możliwość tworzenia dużych konstrukcji

aluplast_smart_slide_przesuwne_drzwi_tarasowe_balkonowe.jpgDuże szklane powierzchnie są bardzo modne. Drzwi przesuwne Smart-Slide wychodzą temu naprzeciw umożliwiając stworzenie przeszklonej konstrukcji o wymiarach 5,85 x 2,3 m w schemacie C. Maksymalna szerokość skrzydła w drzwiach smart-slide wynosi 1,5 x 2,3 m, natomiast maksymalna szerokość drzwi w schemacie A wynosi 4 m, przy czym podział konstrukcji jest wówczas asymetryczny (maksymalna szerokość skrzydła ruchomego 1,5 m). Ryglowanie na całym obwodzie skrzydła zapewnia dużą siłę docisku, a jednocześnie po otwarciu skrzydło przesuwa się niezwykle lekko, przy użyciu minimalnej siły. Jest to bardzo istotny atut szczególnie w porównaniu z konstrukcjami odstawno-przesuwnymi, które przy dużej liczbie cyklów otwierania/zamykania mogą być kłopotliwe w eksploatacji. Dodatkowo dzięki konstrukcji profili z wykorzystaniem technologii Multifalz istnieje możliwość opcjonalnego zastosowania technologii wklejania szyb, co pozwala na zapewnienie większej sztywności całej konstrukcji.

Łatwość wykonania

Nowe drzwi Smart-Slide cechuje łatwość ich wykonania, co pozwala zapewnić dużą wydajność produkcji. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki małej liczbie profili wykorzystywanych przy ich produkcji. Podobnie jak w przypadku drzwi typu patio rama jest zgrzewana, w systemie wykorzystuje się słupek od systemu Ideal 4000, a stałe szklenie realizowane jest bezpośrednio w ramie. Całość produkcji można zrealizować przy tym wykorzystując standardowy park maszynowy.
aluplast_smart_slide_przesuwne_drzwi_tarasowe_balkonowe_balkon.jpg
Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym Smart-Slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.
Głębokość zabudowy ram: 140 mm
Głębokość zabudowy skrzydła: 70 mm
Możliwość szklenia pakietami: do 42 mm 
Nowoczesny design: Classic-Line
Możliwe do wykonania schematy: A+C
Ukryte mechanizmy okuciowe:  tak
Dostępny w trzech kolorach rdzeni: biały, brązowy, antracytowy oraz szerokiej gamie folii dekoracyjnych

Oszczędność miejsca

Zastosowanie drzwi przesuwnych Smart-Slide to również krok w kierunku optymalnego wykorzystania powierzchni wewnątrz pomieszczenia, gdyż otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydeł, które głęboko „wchodziłyby” w przestrzeń mieszkalną. Drzwi SMART-SLIDE można wykonać w dwóch schematach A oraz C:aluplast_drzwi_tarasowe_schematy_otwierania.jpg
  • A: 2-kwaterowe – z jednym skrzydłem ruchomym
  • C: 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi skrzydłami ruchomymi

Jeszcze więcej światła

Drzwi SMART SLIDE to nie tylko potencjalne zyski i zadowolenie z komfortu użytkowania, lecz także ciekawa propozycja z punktu widzenia wzornictwa użytkowego. Konstrukcja ma minimalistyczny i nieco skandynawski design. Nieotwieralna część stałego szklenia realizowana w niezwykle wąskich profilach pozwala na maksymalizację powierzchni przeszklonych i ograniczenie powierzchni ram, co jest zgodne z oczekiwaniami klientów i tendencjami w zakresie projektowania nowoczesnych przeszkleń.
© KMT Stal. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk | Polityka prywatności