Zobaczstolarka PVC i alu

RNK/E

Atmosfera wnętrza to bardzo ważny element życia. Systemy rolet zewnętrznych Aluplast mogą być nie tylko dodatkową ochroną Państwa domów, ale niewątpliwie przyczynią się do stworzenia w ich wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. W dobie budownictwa ze znaczącą liczbą przeszkleń w bryle konstrukcji architektonicznej, rolety zewnętrzne są istotnym elementem dodatkowego wyposażenia domu, oferującym szereg wymiernych korzyści. aluplast_roleta_nakladana_RNK_E_2.jpg

Ochrona przed wahaniami temperatur

Niejednokrotnie już wykazywano, że wyposażenie okien w rolety może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia. W zimie warstwa powietrza pozostająca między szybą a pancerzem opuszczonej rolety (tzw. poduszka powietrzna) działa jak izolator i zapewnia wymiernie lepszą ochronę przed stratami ciepła. To wpływa znacząco na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem - oszczędności mogą sięgać nawet 40%. Latem, opuszczanie rolet na oknach, w pomieszczeniach o wysokiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tych pomieszczeń. To w efekcie rozwiązuje kwestię ich chłodzenia do komfortowego poziomu temperatur, co również przekłada się na realne oszczędności.

Izolacja akustyczna

W przypadku budynków zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dworce, ulice przelotowe, lotniska itd. ochrona przed hałasem nabiera coraz większego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli.

Ochrona prywatności

Rolety zewnętrzne pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych. To rozwiązanie gwarantujące wyraźne wyodrębnienie strefy prywatności i odcięcie się od świata zewnętrznego.

Kompatybilność

Założenie ważne dla programu systemów profili obowiązuje także przy systemie rolet zewnętrznych. Mogą być one montowane na wszystkie profile okienne systemu Aluplast, jak również na każdy inny profil okienny po zastosowaniu specjalnego łącznika.
aluplast_roleta_nakladana_RNK_E_2_rewizja_czolo.jpg
aluplast_roleta_nakladana_RNK_E_2_rewizja_dol.jpg
aluplast_roleta_nakladana_RNK_E_2_rewizja_zewn.jpg

Szerokie możliwości adaptacji

Różnorodność form i materiałów użytych do produkcji rolet daje nieograniczone możliwości zastosowania (budynki jednorodzinne, apartamentowce, obiekty handlowe, obiekty przemysłowe). Bogata kolorystyka rolet aluminiowych (paleta kolorów RAL) oraz stale wzbogacana lista dostępnych oklein dla rolet PVC powodują, że rolety zewnętrzne niezależnie od funkcji użytkowych, często są także ważnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych budynków.

Najnowocześniejsze rozwiązania rolety nakładanej:
  • Skrzynki i prowadnice wykonane z wysokoudarowego PVC
  • Pokrywa rewizyjna otwierana od czoła, od spodu i od zewnątrz
  • Możliwość zastosowania zintegrowanej moskitiery, również po montażu i obróbce
  • Wyjątkowo prosty montaż oraz stabilna konstrukcja
  • Kompatybilność ze wszystkimi systemami profili Aluplast oraz innych producentów systemów okiennych z PVC, aluminium i drewna do głębokości ramy 90 mm
  • Możliwość wykorzystania lameli MINI i MAXI
  • Dostępna w szerokiej palecie kolorów i oklein drewnopodobnych
  • Docieplony boczek
  • Spełnia wymagania normy EnEV 2014

Specyfikacja techniczna:
Ilość wariantów skrzynki: 3 warianty
Wymiary skrzynki w mm (wysokość x szerokość): 175x220 / 200x220 / 240x255
Współczynnik Usb w W/m2K: 0,83 / 0,85 / 0,74
Max. głębokość zabudowy ram okiennych: 90 mm  (przy rewizji od dołu)

Max. wysokość - roleta nakładana RNK / E:
Skrzynka Wymiary (wys. x szer.) ALU 39 ALU 45 ALU 52 PVC 37 PVC 52
RNK/E 175 175 x 220 mm 1850 1600 1450 1750 1200
RNK/E 200 200 x 220 mm 2800 2250 2050 2500 1850
RNK/E 240 240 x 255 mm 3900 3400 2900 3500 2800
© KMT Stal. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk | Polityka prywatności