Zobaczstolarka PVC i alu

Vekaslide 82

System drzwi podnoszono-przesuwnych Vekaslide 82 jest skonstruowany na bazie energooszczędnego systemu profili okiennych o głębokości zabudowy 82. Profile mają współczynnik przenikania ciepła Uf=1,4 W/m²K. Przy zastosowaniu pakietu szybowego o Ug=0,4 W/m²K można uzyskać izolacyjność termiczną drzwi nawet na poziomie 0,66 W/m²K.
veka.pngVEKA_slide_82_360_0000.pngBardzo dobra energooszczędność systemu to nie tylko zasługa wielokomorowych profili, ale też progu, mającego doskonałe właściwości termoizolacyjne, uzyskane m.in. dzięki zastosowaniu przegród duotermicznych i zintegrowanego izolacyjnego klina termicznego wykonanego z „ciepłego” styropianu grafitowego o nazwie Neopor. Podłoga przy drzwiach nie jest więc zimna!

Zamknięty profil o grubości ścianek zewnętrznych wynoszącej 3 mm (z maksymalnym odchyleniem zaledwie +/- 0,2 mm), spełnia wymagania normy PN-EN 12608, które stawiane są profilom najwyższej jakości. System VEKASLIDE 82 jest produkowany na bazie profili o głębokości zabudowy 82. W ramie znajduje się 7 komór, natomiast w skrzydle 6, w obu zastosowano komorę wzmacniającą i stalowe profile, które usztywniają konstrukcję.

Złożenie progu ze skrzydłem ma w przekroju wymiar 156 mm, natomiast rama ze skrzydłem dają łączny wymiar 169 mm. Drzwi w systemie Vekaslide 82 pozwalają uzyskać szeroki, niemal nieograniczony widok na otoczenie domu, co jest ważne we współczesnej architekturze, stawiającej na integrację domu z ogrodem.
​​​​​​​
Standardowo profile są białe, ale na zamówienie mogą być wykonane w innym kolorze z szerokiej palety. Dostępne są również wykończenia odwzorowujące fakturę drewna oraz aluminiowe nakładki, które można lakierować proszkowo na dowolny kolor.
© KMT Stal. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk | Polityka prywatności